כמה תנועה חשובה לקידום לידה? אם תשאלו את גייל טאלי, מיילדת אמריקאית שפיתחה את שיטת ספיניג בייביס, תנועה באגן היא אחד המרכיבים הכי חשובים ללידה תקינה, קלה יותר ומהירה יותר.

בספינינג בייביס אנחנו מתייחסת למיקום העובר באגן, תוך התייחסות לאנטומיה ולפיזיולוגיה של האגן, מהעצמות ועד לרקמות הרכות כדי להשפיע על מנח העובר וההתקדמות שלו בדרך ללידה.

השאלה המרכזית שאנחנו שואלות במהלך הלידה היא לא “כמה פתיחה יש” אלא דווקא “איפה נמצא העובר באגן” – זה בסופו של דבר מה שבאמת חשוב, כי מיקום נכון של העובר יגדיל בסופו של דבר את הפתיחה ויוביל ללידה.

לידה היא שיתוף פעולה של האם והעובר שלה, שעובד גם הוא (או היא!) להיכנס במנח נכון, להסתובב בהתאם למבנה האגן ולהתברג לתוך תעלת הלידה במנח אופטימלי שיאפשר לו להיוולד.

ספינינג בייביס שרה גרשון

מה משפיע על תנועת העובר בדרך ללידה?

כל אחת מאיתנו שונה, ולכל אחת מאיתנו אגן ורחם במבנה קצת אחר. סגנון חיים, אירועים משמעותיים במהלך החיים כמו תאונה או מחלה יכולים גם כן להשפיע על המפרקים באגן, על הרצועות המחזיקות את הרחם ועל השרירים.

כאשר יש חוסר איזון באחד מהאלמנטים באגן, זה עלול להשפיע על צורת הרחם או צוואר הרחם ולגרום לעובר להתמקם במקום מסויים. ככל שנאפשר לעובר יותר מרחב מתאים כדי למצוא תנוחה אופטימאלית עבורו כך נוכל לשפר את הסיכוי שלו להתברג בצורה אופטימאלית  ולהיוולד בקלות יותר.

שלושת העקרונות של ספינינג בייביס הם איזון, כוח משיכה ותנועה.

קודם משיגים איזון, ואז נעזרים בכוח המשיכה ובתנועה כדי לקבע את האיזון

מתי מבצעים טיפול איזון?

את תרגילי ספינינג בייביס ניתן לבצע החל משבוע 24, וניתן ללמוד עוד על תרגילי האיזון באתר  www.spinningbabies.com

אני ממליצה על טיפול איזון לנשים בהריון החל משבוע 34 במידה ויש מנח לא טבעי (עכוז, רוחבי) אם בניסיון לאזן את המנח ואם כהכנה להיפוך חיצוני. כחלק משגרת הליווי אני מעניקה טיפול איזון ליולדות שאני מלווה כדולה לקראת לידה בשבוע 38.

במהלך הלידה ניתן גם לבצע תרגילי איזון ותנועה על מנת לקדם את הלידה ולעזור לעובר להתברג בתעלת הלידה.

Spining Babies
כיצד ניתן לאזן את האגן?

במהלך ההיריון ובמהלך החיים שלנו בכלל, אורח החיים שלנו לא תמיד מאפשר לגוף שלנו להישאר מאוזן. לעיטים נמצא את עצמינו עומדות ונשענות על רגל אחת יותר מהשנייה. אולי אנחנו יושבות בתנוחה לא סימטרית בבית או בנהיגה. מבלי שאנו שמות לב אנו משנות כל הזמן את מאזן האגן, ויש לזכור כי מנח האם משפיע על מנח העובר ברחם במהלך ההיריון.

לשמחתי בנוסף להכשרה שעברתי לפני כשנה השתתפתי גם בכנס הכשרה בשיטת ספינינג בייביס מגייל טאלי בעצמה, ואני שמחה לאפשר לנשים לשפר את מנח העובר שלהן באמצעות כלי כל כך טבעי, אינטואיטיבי ואפקטיבי כמו ספינינג בייביס. בנוסף מרבית המיילדות מכירות את השיטה, תומכות ומאפשרות לי כדולה ליישם בחדר הלידה, שזה כשלעצמו נפלא!

מעוניינת בטיפול איזון, או רוצה ללמוד יותר? מוזמנת לפנות אלי לשאלות נוספות