למה לך לקחת דולה ללידה שלך?
אני אוהבת מאוד את הציטוט הזה של ד”ר קנל :
“אם דולה הייתה תרופה, זה פשוט היה לא אתי שלא לתת אותה!”

 לא רק המחקרים מראים את זה, כל אישה שעברה לידה עם דולה יכולה להעיד על זה. כן, לידה היא חוויה אישית מאוד, וכל אישה חווה אותה אחרת ולכן לא כל דולה תתאים לכל אישה. אבל החוויה של כל לידה באשר היא יכולה להשתפר במידה ניכרת כשיש איתה דולה.

מחקרים שהשוו בין התנהלות של לידות עם דולה לעומת לידות של נשים שהגיעו ללא דולה מצאו הבדלים אמיתיים בתוצאות הלידה,  כמו למשל:

  • תמיכה של דולה מפחיתה ב40% את הסיכוי לניתוח קיסרי.
  • לנשים שילדו בליווי דולה היו לידות קצרות יותר ב-25% לעומת נשים ללא דולה.
  • חווית לידה רכה יותר, נעימה ומכילה לעומת נשים שחוו תחושות של טראומה וחוסר שליטה
ליווי דולה שרה גרשון אפידורל

בין אם מדובר בלידה ראשונה שאת לא באמת יודעת למה לצפות או שזו כבר לידה שנייה או שלישית, בין אם את מתכננת לידה טבעית, או לידה עם אפידורל ובין אם לידה קיסרית – דולה מוסמכת ומנוסה תוכל לעזור לך להגיע ללידה האופטימאלית עבורך ועבור תינוקך.

תחשבי על מי שאת רוצה שיהיה איתך בחדר לידה. בן זוג, אמא, אחות, חברה? למרות הקשר הריגשי החזק בינך לבין המלווה שתבחרי, לא תמיד המלווה שלך יכול לתת לך את התמיכה לה את זקוקה באמת.

כדולה  אני עברתי הכשרה מקצועית, יש לי ידע נרחב במיילדות, הבנה והיכרות מעמיקה עם תהליך הלידה והסביבה הרפואית בבית החולים. כבוגרת אמאלדת בבית חולים לניאדו והודות להכשרות מקצועיות נוספות שעברתי יש לי טכניקות שונות לשיכוך כאבים, הרגעה וקידום הלידה. ההכשרה שלי מאפשרת לי ללוות אותך רגשית וגופנית כבר במהלך ההיריון, כמובן בלידה עצמה וגם אחריה.

אז כששואלים אותי מה דולה עושה, אני עונה “מה שצריך”!
אני שם לתמוך בך כדי שאת תוכלי להתפנות כל כולך ללידה שלך ולתינוק או התינוקת שלך.

מה כולל תהליך ליווי עם דולה?

כשאנחנו ניפגש בלידה אני רוצה שנרגיש בנוח אחת עם השנייה. שאכיר אותך, באמת. שתדעי שאת יכולה לסמוך עלי. בשביל זה צריך לייצר אינטימיות ולכן הליווי מתחיל כבר בהריון, במהלכו אנחנו מכירות, נפגשות ומתכוננות יחד, וביחד עם המלווה שלך מתגבשים להיות צוות מנצח:

  • מתחילים בפגישת היכרות. אני מספרת קצת עלי, את מספרת קצת עלייך ולמעשה אנחנו מחפשות את "הקליק".
  • מפגש הכנה ראשון – מפגש ביחד עם בן הזוג/המלווה הנוסף שלך, בו נתכונן ללידה, נתרגל תנוחות, נשימות, תרחישי לידה וכו'.
  • מפגש הכנה שני – מפגש אישי עם היולדת, נכין תוכנית לידה, נתמקד בתחושות רגשיות וחששות לקראת הלידה ונעשה עיסוי להכנת הגוף לקראת הלידה.
  • ליווי מלא של הלידה בבית היולדות שאת בוחרת – אני פוגשת אתכם עם כניסתך לחדר הלידה ומלווה אתכם לכל אורך הלידה ועד לשעתיים אחרי (עד למעבר למחלקת אשפוז בעצם)
  • מפגש מסכם לאחר הלידה

למעשה מרגע שהחלטת שאני הדולה שלך אני מלווה אותך וזמינה בשבילך לשאלות והתייעצויות. מתי שתצטרכי.

בזמן הלידה אני שם איתך, בין אם את מעוניינת בלידה עם אפידורל או ללא כל אלחוש, הליווי והתמיכה שלי יעזרו לך לעבור חווית לידה חיובית יותר.

אני מלווה לידות במגוון בתי חולים כולל: ברזילי, אסותא אשדוד, קפלן, אסף הרופא, איכילוב, תל השומר ולניאדו.

מבוטחות מכבי שלי, כללית פלינום, לאומית זהב ומאוחדת שיא זכאיות להחזרים  על ליווי דולה של עד 75%, שווה לך לבדוק מה הזכאות שלך להחזר!

יש לך עוד שאלות? רוצה לתאם פגישת היכרות? מוזמנת להתקשר אלי, אשמח להכיר אותך!