הלידה היא חוויה עוצמתית ואדירה, שנחקקת בנו בגוף, בלב ובנפש. את מחכה לה במשך חודשים, לפעמים הרבה יותר מתשעת חודשי ההריון. מתכננת אותה, מדמיינת אותה. 

ואז זה קורה. הגוף שלך נפתח ומאפשר לפלא הבריאה להתקיים במלוא הדרו. אולי זה כמו שציפית וקיווית. אולי זה קצת שונה. אולי זו הייתה חוויה מעצימה ומרוממת נפש, ואולי היו שם רגעים שמהדהדים בך עדיין וגורמים לך להתכווץ. 

ואז יש תינוק או תינוקת מתוקה בעולם הזה, ואת צריכה להפנות את כל האנרגיות שלך לטיפול בו או בה, ולהתרגל להתנהל בעולם כאמא, או אמא ליותר מילד אחד. 

אבל רגע, אולי חסר פה משהו? אולי צריך לעצור ולקחת רגע להוכיר את הגוף שלך על מה שעבר, להודות על מה שיש, לעבד את החוויה ולהשלים איתה, להזכיר לעצמך שנכון שיש עכשיו תינוק אבל גם את חשובה?

עיסוי אחרי לידה

אז מה זה טקס סגירת עצמות לאחר לידה?

טקס סגירת עצמות הוא טקס רוחני מרגש שמקורו בתרבויות מאמריקה הדרומית. בעצם מטרת הטקס היא “לסגור” את הגוף לאחר שנפתח בלידה, לסגור עבורה את החוויה בצורה חיובית ובריאה ולתת הכרה לדבר העצום הזה שעבר עליה. 

איך עושים את זה?

טקס סגירת עצמות לרוב נעשה לאחר משכב לידה, כשישה עד שמונה שבועות לאחר הלידה, אבל אפשר לעשות אותו בכל זמן, גם אם עברה שנה מהלידה. זה עניין אישי לכל אישה ולפעמים גם זמן רב אחרי הלידה נשארים אצל האישה זכרונות שדורשים עיבוד ו”סגירה”. 

הטקס נעשה אצלך בבית או במקום שבו תרצי. אנחנו מתחילות בעיבוד לידה קצר, מקלחת או אמבטיה חמה עם שמנים ארומתיים ועיסוי להרגיע את הגוף. 

לאחר מכן מצטרפות אלינו בנות משפחה וחברות שתרצי שיהיו איתך ברגע הזה. זה יכול להיות אחת וזה יכול להיות עשר, מבחינתי אין הגבלה. ביחד, אנו יוצרות מעגל נשי שעוטף אותך, נותן לך כוח, ריפוי ואהבה. 

סגירת עצמות אחרי לידה
משך הטקס כשלוש שעות. עלות 400 ש”ח למפגש כולו*

*למקום מרוחק מעל שעת נסיעה תתווסף תוספת תשלום.