מניסיוני, למדתי שאין דבר כזה “לידה מושלמת”, ושכל לידה עומדת בזכות עצמה. תרגול מיינדפולנס יכול להכין אותנו בדיוק להכרה הזו – לקבל את מה שיבוא בצורה רכה וחיובית יותר.

את קורס הויפאסנה הראשון שלי עברתי לפני 15 שנה ומאז עברתי עוד 3 קורסים מלאים והרבה קורסים קצרים, ימי מדיטציה ותרגול. בשנים האחרונות המדיטציה הבודהיסטית קיבלה התאמה לחיים מערביים והמיינדפולנס בעצם הפך להיות מוכר ומקובל עבור רבים בכל תחומי החיים.

קורס מיינדפולנס הכנה ללידה

מה זה בעצם מיינדפולנס? ומה הכוונה בלידה מתוך מיינדפולנס? בקורס נלמד את עקרונות התרגול של המיינדפולנס ונלמד גם:

  • להגיע להירגעות פיסית ומנטאלית עמוקה
  • לגייס את התודעה לעבוד עם התחושות במהלך הלידה
  • להגדיל את הביטחון והאומץ לקראת הלידה
  • לפתח יכולות להתמודד עם מתחים במהלך ההיריון, הלידה וההורות
  • לחזק את התקשורת הזוגית
  • להיות מודעים יותר לסגנון ההורות שלנו

כמובן שנלמד גם על הפיזיולוגיה של הלידה, הנקה והורות ראשונית וכיצד להתנהל בלידה בבית החולים.

התודעה בלידה: לעבוד עם הכאב, הפחד והחוסר הודאות

קורס מיינדפולנס כהכנה ללידה הוא בבסיסו קורס לחיים, המתמקד בשלב מאוד מסוים של ההיריון והלידה.  הוא מתאים לשני בני הזוג, היות וגם המלווה שלך יכול להשכיל ולגדול מתרגול מיינדפולנס בחיי היום-יום שלו וכמובן להיות לך לעזר ומדריך ביום הלידה עצמה.

יש המון קורסים ושיטות היום להכנה ללידה. בשורה התחתונה, כולם מלמדים בדיוק אותו דבר – כיצד להתמודד עם התחושות (כאב?) שעולות וכיצד להשתלט על הפחד. מתוך ניסיוני האישי וההיכרות שלי עם המיינדפולנס אני מאמינה שניתן באמצעות התרגול להתמודד בדיוק עם שני העוגנים הללו בלידה – כאב ופחד. זה נכון ללידה, וזה נכון לחיים. מטרת הקורס היא ללמד אתכם ולהוביל אתכם לקראת הלידה, אבל התרגול ממשיך להתקיים בתוככם גם אחריה וכל עוד תאמצו את המיינדפולנס לחיי היום יום תוכלו  לראות את הביטוי החיובי של ההקשבה לעצמכם ביתר שאת.

מיינדפולנס הריון ולידה

כיצד בנוי הקורס?

מיינדפולנס הוא תהליך, ולכן הקורס מורכב מ-6 מפגשים בני שעתיים כל מפגש. בכל מפגש נתרגל מיינדפולנס ונלמד על הלידה. מספר המפגשים הארוך יחסית יאפשר לנו תרגול בין מפגש למפגש והעמקה בנלמד. יהיה זמן לבחון רגעים של כאב או חוסר נוחות וכיצד אנחנו מתמודדות איתם באמצעות החיבור בין הגוף לתודעה. 

מיינדפולנס מאפשר לנו להתבונן לעומק, לתרגל הוויה בתוך חוויה.  חוויות שנעות החל ממתיחה של שריר ברגל, דרך צרבות ועד לצירי לידה. מיינדפולנס הוא למעשה דרך להיות עם מה שהחיים מזמנים לך, ויש מקום לכל צבעי הקשת של החיים.

בסוף הקורס תוכלו להבין כיצד להעצים את החיבור גוף/תודעה לקראת הלידה אבל כמובן גם לאחריה.

לא נדרש ניסיון קודם עם תרגול מיינדפולנס, אבל כן מומלץ שתהיה נכונות לתרגל מדיטציה וישיבה שקטה, שיתוף תחושות שעולות ותרגול בבית.

ניתן לקבל החזר עבור הקורס לחברות כללית פלטינום, לאומית זהב ומאוחדת שיא (אל מול בדיקת זכאות בקופ”ח בהתאם ליתרה שלך).

יש לך שאלות? מעוניינת לדעת מתי נפתח הקורס הבא? מוזמנת להתקשר או לכתוב לי הודעה